صنعت نساجی ایران :

صنعت نساجی فرایند تبدیل پنبه و دیگر مواد اولیه به پوشاک مد نظر انسان با کاربرد های مختلف و شرایط متفاوت را شامل می شود.

کشور هایی همچون المان،ایتالیا،امریکا،اسپانیا انگلیس صنعتی شدن را با صنعت نساجی اغاز کردند و امروز صاحب اقتصادهای مهم دنیا هستند

در گذشته تجارت دنیا بر پایه سه کالا اساسی استوار بود که یکی از آنها ابریشم و حریر ایرانی بوده است.

کالایی که برای مبادله بین شرق و غرب ،چین و اروپا واسطه ای مهم و اساسی به حساب می امد به طوری که جاده ابریشم به عنوان مسیری مهم در دنیا شناخته شده است.

شاید برایمان عجیب باشد ولی قدمت صنعت نساجی در ایران به ۱۰ هزار سال قبل بر میگردد.

و در ادامه ما توانستیم در دوران امیرکبیر نخستین کارخانه بافت شلوار و حریر ایران را راه اندازی کنیم ،جایگاهی که هنوز در دنیا کمتر کشوری به انجا رسیده بود.

اما متاسفانه در سایه بی توجهی مسئولین این صنعت مهم و حیاتی ایرانی حالا شرایط مطلوبی را تجربه نمیکند

در طول سالیان گذشته بیش از ۵۰ درصد از ظرفیت کارخانجات نساجی ایران از کارافتاد و تعطیل شده است.

کارخانه هایی که با هزینه راه اندازی بسیار پایین تری از صنعت های دیگر میتوانست رشد اقتصادی بسیار بالا و افزایش اشتغال را به همراه داشته باشد.

کارخانه هایی که میتوانست همچون گذشته کالایی اساسی در منطقه و دنیا را تولید کند، جایگاهی که حالا در اختیار کشور همسایه مان ترکیه میباشد.

و چه دردناک است که به عنوان یک ایرانی محصول درجه سه ترک و چینی را به نخ و پنبه داخلی ترجیح میدهیم و خودمان با دستان خود خودمان را بیکار میکنیم!!!!

گروه دیباست:

گروه تجاری دیباست متشکل از جوانان همین مرز و بوم اقدام به معرفی و عرضه کالاهای با کیفیت داخلی در عرصه صنعت نساجی و بخش کالای خواب می نماید تا جنس با کیفیت داخلی را مردم شریف ایران قرار دهد.

دیباست بزرگترین رسالت خود را معرفی جنس با کیفیت ایرانی می داند تا بدین ترتیب هم بتوانیم جنسی در سطح محصولات خارجی را با قیمت مناسب تهیه کرده و هم دست سودجو های داخلی را که با تولید محصولات متفرقه نام برند های ایرانی را خدشه دار میکنند از بازار کوتاه کند.